احتمال قوی انقراض بشر با همه‌گیری‌های مرگبار

توضیحات:

 • احتمال شیوع همه‌گیری مشابه کرونا، از این تاریخ به بعد حدود ٢ درصد در هر سال است؛ بدان معنا که احتمال همه‌گیری برای فردی که در سال ۲۰۰۰ میلادی متولد شده، امروز حدود ۳۸ درصد است و این احتمال با گذشت زمان بیشتر می‌شود.

  بر اساس یافته‌های تحقیق منتشر شده در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences، این مطالعه تأیید می‌کند که یک اپیدمی مشابه می‌تواند در ۵۹ سال آینده رخ دهد.

  محققان از تکنیک های آماری جدیدی برای اندازه‌گیری میزان و فراوانی همه‌گیری هایی که اقدامات مهار فوری دریافت نمی‌کنند، استفاده کرده‌اند.

  تجزیه و تحلیل طیف وسیعی از عوامل بیماری‌زا از جمله طاعون، آبله، وبا، تیفوس و ویروس‌های آنفلوانزای جدید، تفاوت‌های قابل توجهی در میزان بروز همه‌گیری‌ها در گذشته نشان داد.

  دانشمندان همچنین الگوهایی را شناسایی کردند که به آنها اجازه می‌داد تا تأیید کنند که رویدادهای با همان بزرگی ممکن است دوباره اتفاق بیفتد.

  احتمال انتشار بیماری همچون آنفلوآنزای اسپانیایی، مرگبارترین اپیدمی تاریخ مدرن كه بیش از ۳۰ میلیون نفر را بین سال‌های ١٩١٨ تا ١٩٢٠ کشت، و با همان حجم از قربانی، از ۳ تا ۱.۹ درصد در سال است.

  همه گیری به این بزرگی می‌تواند در چهارصد سال آینده خودش را تکرار کند. با این حال، احتمال شیوع بیماری های جدید مانند کرونا در چند دهه کوتاه آینده سه برابر می شود.

  علاوه بر این، محققان احتمال شیوع همه‌گیری را که می‌تواند همه مردم روی زمین را از بین ببرد محاسبه کردند و دریافتند که از نظر آماری این کار در ۱۲۰۰۰ سال آینده امکان پذیر است.

  دانشمندان می‌گویند احتمال آماری به معنای تأخیر ۵۹ ساله در همه گیری شبه کرونا یا ۳۰۰ سال تأخیر در انتشار همه‌گیری آنفلوآنزای اسپانیایی نیست، بلکه چنین رویداد‌هایی به احتمال زیاد در هر سال در طول این زمان رخ می‌دهد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار خبر در :