توضیحات:

 • به نام خدا

  رنگ / ظاهر چوب اکالیپتوس :

    قهوه ای مایل به زرد که مایل به روشن است.


  دانه / بافت:

  دانه بندی چوب به صورت یکپارچه شده است، با یکپارچه یکنواخت تا بافت ضخیم.
  Endgrain: پراکنده متخلخل منحصرا انفرادی؛ منافذ بزرگ تا بسیار بزرگ در ترتیب شعاع /  اشعه های باریک بدون لنز قابل مشاهده نیست، فاصله نسبتا نزدیک است.


  مقاومت به انفجار :

  به عنوان یک چوب با دوام، هر چند حساس به حمله حشرات است.
  قابلیت کار:  

  با توجه به نتایج بدست آمده بر روی این چوب , بخوبی با ماشین و ابزار می توان کار کرد ، هرچند تخته های دارای دانه های متصل شده (به خصوص در سطوح چهارگانه) اغلب در حین برنامه ریزی و سایر عملیات های برش، باعث تخریب می شود. اکالیپتوس آبی تمایل زیادی به تنش های داخلی و خشکی دارد و همچنین مقدار زیادی از حرکت را در خدمت دارد، که مانع استفاده از آن در برنامه های کاربردی است که پایداری مهم است. چسب و خوب


  بوی:

  بوی مشخصی ندارد .


  آلرژی / سمیت: 

   اگر چه واکنش های شدید کاملا غیر معمول است، گزارش شده است که آدامس آبی پوست را تحریک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوط به آلرژی چوب و سمی و گرد وغبار چوب را ببینید.


  قیمت گذاری / دسترسی:

   چوب کاشته شده به طور منظم در دسترس است (گاهی اوقات به عنوان “اکالیپتوس” فروخته می شود) و برای چوب سخت وارداتی نیز ارزان قیمت است. تابلوهای شکل گرفته و صخره ها احتمالا بسیار گران تر هستند.
  Sustainability: این گونه چوب در فهرست CITES یا فهرست قرمز IUCN گونه های در معرض خطر ذکر نشده است.


  کاربردهای رایج:

  چوب، پالت، کاغذ  ، حصار ، کفپوش، روکش و اشیاء تبدیل شده است.


  نظرات: 

   این درخت سریع رشد می کند به طور گسترده ای به عنوان گونه گیاهی در استرالیا و دیگر اقلیم های نیمه گرمسیری کشت می شود. گیاه کاشته شده درخت کاشته شده سبک تر و نرم تر است، با سنگ آهک آبی جنگلی سخت تر و متراکم تر است. چوب در درجه اول برای خمیر و سوخت استفاده می شود، گرچه بعضی از آنها برای اهداف چوبکاری برداشت می شوند. آدامس آبی به طور کلی به عنوان ابزار چوب شناخته می شود.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :