توضیحات:

 • به نام خدا

  نام:
  Oak (نام  متداول انگلیسی)
  Quercus (نام علمی تیره ی درخت به انگلیسی)

  ابعاد:
  ارتفاع درخت بلوط قرمز:  25 تا 35 متر
  ارتفاع درخت بلوط سفید:  20 تا 25 متر
  قطر درخت بلوط قرمز:1 تا 2 متر
  قطر درخت بلوط سفید: 1 تا 1.2 متر
  وزن مخصوص درخت بلوط قرمز:700 کیلوگرم بر متر مکعب
  وزن مخصوص درخت بلوط سفید (زرد): 755 کیلوگرم بر متر مکعب

  بلوط قرمــز  :

  به بلوط آمریکایی و کانادایی معروف هستند و دارای  رگه های مواجی می باشند، به شکلی که رگه های آن به نسبت بلوط ایرانی مواج ترند. چوب بلوط قرمز از صورتی تیره تا قهوه ای متغیر است.


  بلوط ایرانی  :

  بلوط ایرانی بیشتر از نمونه های غربی راست تار هستند


  بلوط مشکی:

  این بلوط در کالیفرنیا امریکا وجود دارد


  بلوط سفیـد :

  این بلوط بیشتر در اسپانیا و ایلینویز رشد می کند.

  سایر ویژگی ها چوب بلوط :


  چوب بلوط، فشرده و محکم است و نماد قدرت و استقامت می باشد، در گذشته یکی از مهمترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی به حساب می آمد، علاوه بر مصرف این نوع چوب در صنعت ساختمان از آن نیز در ساخت درب و دکوراسیون داخلی و همچنین ساخت کشتی نیز مورد استفاده قرار می گرفت چوب بلوط چوب سنگینی است و از سخت ترین چوب ها به شمار می رود. استحکام و زیبایی بلوط ، این چوب را برای ساخت انواع کابینت، مبلمان و مواد کفپوش ایده آل می سازد.منافذ باز بلوط موجب شده تا به راحتی لکه پذیر باشد، که همین امر موجب ایجاد تغییراتی در رنگ آن می شود.

  یکی از ویژگی های منحصر به فرد چوب بلوط سطح مضرس (زبر و پر از نقش و نگار و دندانه دار) آن می باشد که موجب می شود به راحتی قابل تشخیص باشد و تنها با نگاه و لمس چوب متوجه می شویم که این چوب مربوط به درخت بلوط می باشد.

  دلایل محبوبیت چوب بلوط چیست ؟

  شاید مهمترین دلیل محبوبیت چوب بلوط شرایط راحت رشد این درخت در آب و هوای مختلف می باشد از این رو این چوب در بسیاری از نقاط در دسترس است و از طرفی استحکام بالایش موجب شده به یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین چوب ها بدل شود.

   

   

  آلرژی و مسمومیت :
  هنگام کار با چوب بلوط حتما مراقبت ویژه به عمل آورید چرا که چوب بلوط از دسته ی چوب هایی هستند که حساسیت زا می باشد این نوع حساسیت علایمی مانند خارش چشم و پوست را به همراه دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :