توضیحات:

 • به نام خدا

  چوب گردو چوبی ریز بافت به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای تا قهوه ای تیره و دارای نقوش زیبا  و نسبتا بادوام است. این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت بوده و در مقابل فشار، خمش و کشش مقاوم است.
  و در  عین سادگی با ترکیب های متضاد رنگی و قدرتمندی خود،امکان توصیف جریان حیات را در محیط داخلی شما به جریان می اندازد.چنانچه خواهان حضور مداوم و ماندگار ساختار های طبیعی و بکر در محیط خود هستند، چوب گردو بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیبابی بافت ،تاکید بر بافت متراکم چوب و وجود رگه های مستقیم با رنگ های متمایز از جمله ویژگی هایی است که در تولید پارکت های چوبی گردو سولووود به چشم می آید .با توجه به آنچه در خصوص تاثیرات روانشناختی این گونه چوبی ذکر شد،اطمینان داشته باشید که با اجرا کردن این نوع چوب در محیط خود، ویژگی های منحصر به فرد آن را دریافت خواهید کرد.

  راه رسیدن به خلق فضایی با معانی جدید و جدایی از تکرارهای گذشته ،ایجاد کردن عرصه هایی با مفاهیم و ادراک های نو ظهور است.در کنار نحوه نقش پردازی ها و طرح های نوین پیش روی طراحان،انتخاب کفپوش با کیفیتی که ماهیت محیط شما را تحت تاثیر قرار دهد، ازجمله عوامل موثری است که می تواند در این مسیر همراه شما باشد. پارکت چوب طبیعی به عنوان سالم ترین کفپوش جهان از نظر سلامت و قابلیت برگشت به طبیعت به شما این امکان را خواهد داد تا کیفیت فضای پیش روی خود را تغییر دهید. رنگ، نقش و زیبایی پارکت های چوب طبیعی به  خصوص در گونه گردو به اندازه ای است که تمامی زیبایی را که شما از یک کفپوش چوبی انتظار دارید، به شما  عرضه خواهد کرد. در زمان راه رفتن به روی پارکت های چوبی گونه گردو احساس همبستگی با محیط زیست در  شما تشدید خواهد شد.

   حضور بافت ریز گونه گردو و همگن بودن رنگ آن در نوع ترکیب بندی دکوراسیون داخلی فضای شما تاثیرگذار خواهد بود به طوری که شما می توانید به کمک آن به جزییات موثر در محیط خود بیشتر توجه کنید تا محیط خود را به ایده آل ها نزدیک تر کنید
  با توجه به اینکه کیفیت یک مبل کلاسیک به نوع چوب وکلاف کار بستگی دارد,بنابراین باید در انتخاب مبل کلاسیک دقت بیشتری به نوع چوب بکار رفته در اسکلت یا کلاف کار داشته باشید.زیرا اگر مبل کلاسیک شما از کلافی بی کیفیت ساخته شده باشد به مرورزمان مبل شما به صدا افتاده وباعث نارضایتی شما از خریدتان می شود.از آنجایی که درمبلمان کلاسیک قسمت اصلی و بدنه کار از چوب تهیه می شود کیفیت چوب به کار رفته بسیار مهم واساسی می باشد.چوبی که در اسکلت یک مبل به کار می رود اکثرا چوب درخت گردوست زیرا چوب محکمی است وحشرات چوب خوار کمتر آنرا می خورند,زیرا گردو چوب تلخی دارد.

  تراز بودن سطح اسکلت چوبی مبل هم بسیار مهم است.زیرا از به صدا افتادن مبل کلاسیک شما جلوگیری می کند.به طور کلی برای ساخت یک مبل کلاسیک از چندین نوع چوب از جمله :چوب گردو ، چوب راش ، چوب روسی ، چوب افرا ، چوب ماهاگونی یا آکاژو ، چوب توسکا ، ملچ ، آبنوس و…استفاده می شود.
  اکثر تولیدکنندگان مبل در ایران از انواع چوب های نامبرده شده در تولید مبلمان کلاسیک استفاده می کنند.اکثر این تولید کنندگان از چوبهای داخلی استفاده می کنند.البته به تازگی بسیاری از وارد کنندگان چوب ، چوب های راش را از مرز آذربایجان وارد ایران کرده ودر اختیار تولیدکنندگان بازار مبل قرار داده اند.

   

  کاربردهای چوب گردو :

  کیفیت فیزیکی ، مکانیکی و تکنولوژیکی چوب گردو در درجه­ عالی است. روی هم رفته چوبی­ است راست تاوه ، خوش کار ، با نرمی متوسط و در عین حال بسیار بادوام و مقاوم. قابلیت اره­ خوری، رنده­ خوری، صیقل­ پذیری، پرداخت و لاک­ پذیری، ارتعاش، چسب­ پذیری، مقاومت در مقابل سايیدگی، مقاومت در مقابل ریش ریش شدن و جدا شدن الیاف در آب و در مقابل رطوبت و غیره ایده­ آل است. قابلیت میخ­ خوری و میخ نگهداری، پیچ­ خوری و پیچ نگهداری آن نیز خوب­ است. قابلیت تورق آن عالی است و برای تهیه­ روکش­های با روش لوله­ بری، به ویژه با روش تراش­ زنی و اره­ ای عالی است. می­ توان از آن روکش­های بسیار نازک و ظریف حتی به ضخامت ۱/۳ میلیمتر تهیه نمود که برای کمتر چوبی این ویژگی میسر است.
  وزن مخصوص چوب درون گردو (چوب درون آن) در حدود ۰/۶ تا ۰/۷۵۵ گرم بر سانتی­متر مکعب می­ باشد، یعنی در حد متوسط است.
   در نقاط مختلف و پیشرفته­ صنعتی جهان چوب گردو را در درجه­ اول به منظور روکش­ سازی و نماسازی (با روش تراش­ زنی) به کار می­ برند.
   روکش­های گردو برای روکش­ کردن و نماسازی در ساختمان­ها، دکوراسیون­های داخلی، ساخت رویه­ میز، رویه­ تخته­ های خرده چوب و نئوپان، رویه­ تخته­ های ست (تخته لامله)، رویه قفسه­ ها و کمدها و بوفه­ ها، رویه­ مبل­های بسیار با ارزش، رویه­ چوب پرده­ ها، روکش اطاق­ های اتومبیل و واگن­ های راه­ آهن، روکش پروفیل­ های مختلف چوبی، رویه­ تخته­ لايی­ ها و غیره به کار می­ رود.
   در روی چوب گردو گاهی غده­ ها و گره­ های بزرگ و کوچکی از مجموع گره­ های کوچک به وجود می ­آید که به اصطلاح بروسن یا لپ نامیده می­ شود و برش آن­ها نقش و نگار زیبا به وجود می­ آورد که ارزش فراوانی در صنایع تزئیناتی چوب و دکوراسیون دارد ، این قسمت از چوب گردو به قدری گرانبهاست که حتی کیلويی خرید و فروش مي­شود.
   گاهی هم برای بدست آوردن نقش و نگار زیبا و بازار پسند، گردنبندهای گردو را به شکل مخروطی (مانند تراشیدن مداد) تراش کرده و روکش­ های گرد برای کاربرد ساخت رویه میز و غیره بدست می­ آورند.

   یکی دیگر از مصارف عمده­ چوب گردو تهیه­ فرش­های چوبی (پارکت چوب گردو) است که در اروپا و در ایران بسیار متداول است. به ویژه به صورت پارکت موزايیک از آن استفاده می­ شود.
  از خواص دیگر چوب گردو می توان به تنوع رنگ، مقاومت خوب چوب، بافت ریز و مقاوم، برخورداری از نقوش زیبا و هم کشیدگی متوسط اشاره کرد. ضمن آنکه گردو خوش رنگ است و به خوبی رنگ و لاک را می پذیرد.
  از این چوب بیشتر در کارهای هنری و تزئینی، تهیه روکش، خراطی، ساخت مبل، ساخت آلات موسیقی، قنداق تفنگ، مجسمه سازی، منبت کاری، خاتم سازی و معرق استفاده می شود.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :