توضیحات:

 • به نام خدا

   امروزه بیشتر درب های کمدهای دیواری به صورت کشویی ترجیح داده می شوند و این نوع درب ها، هم فضای کمتری اشغال می کنند و هم از لحاظ دکوری زیبا هستند. با استفاده از یک کمد دیواری کشویی ‌، برای باز کردن درب ها به فضایی اضافی احتیاج نخواهید داشت و به راحتی می توانید لوازم تان را داخل کمد قرار دهید. این مدل کمدها یکی از جدیدترین و به روزترین طرح هایی است که در خانه ها مشاهده می کنید و با تمامی سبک های دکوراسیون  نیز سازگار است.

  مزایای کمد دیواری کشویی

  فضای کمتری لازم دارد.

  یکی از مهم ترین دلایل انتخاب کمد دیواری کشویی این است که فضای کمتری برای آن احتیاج است و این مزیت برای خانه های کوچک آپارتمانی بسیار حیاتی است. به علت این که درب های آن به سمت بیرون باز نمی شوند، برای مکان های باریک مانند راهروها هم بسیار کاربرد دارند.

  صدای اضافی ندارد.

  درب های لولایی در هنگام باز شدن صدایی ایجاد می کنند که ممکن است آزار دهنده باشد ولی درب های کشویی این طور نیستند. این درب ها به آرامی بر روی ریل ها باز و بسته می شوند و هیچ گونه صدایی تولید نمی کنند. البته این مساله به کیفیت ریل به کار گذاشته هم ارتباط دارد و اگر از ریل های بی کیفیت استفاده شود، به احتمال زیاد هنگام باز شدن صدایی تولید خواهد، کرد ولی باز هم از درب های لولایی صدای کمتری تولید خواهد کرد.

  پرکاربرد و عامه پسند است.

  کمد دیواری کشویی را می توان در هر نوع سبک دکوراسیونی مانند کلاسیک و مدرن استفاده کرد. در واقع این کمدها به سبک دکوراسیون خاصی وابسته نیستند. برای ساخت درب این کمدها می توان از هر نوع جنسی مانند چوب، ام دی اف، شیشه و آینه استفاده کرد.

  معایب کمد دیواری کشویی

  نیاز به تمیز کردن مداوم دارند.

  یکی از مشکلات کمد کشویی این است که باید به طور مداوم ریل های آن را تمیز کنیم، چون به مرور گرد و غبار داخل آن جمع شده و کارکرد آن را مختل خواهد کرد. در صورت کثیف شدن ریل ها، درب ها هنگام باز و بسته شدن صدا خواهند داد و به احتمال زیاد گیر خواهد کرد.

  درب ها کامل باز نمی شوند.

   یکی دیگر از مشکلات درب های ریلی باز نشدن کامل آنها است و نمی توان از فضای کلی داخل کمد به طور همزمان استفاده کرد. در صورت باز کردن کامل درب، فقط نصف کمد قابل مشاهده است و نصف دیگر در پشت درب باقی می ماند.

  فقط در فضاهای مستطیل قابل نصب هستند.

  به علت این که درب های کمد در مسیر افقی باز و بسته می شوند، فقط در مکان هایی که به صورت مستطیل هستند نصب می شوند و در محل های شیب دار، امکان نصب آن وجود ندارد.

  قیمت تمام شده کمد دیواری کشویی زیاد است.

  یراق آلات مورد استفاده در کمد دیواری کشویی قیمت بالایی دارند و این مساله باعث می شود، که قیمت نهایی این کمدها کمی گران تر از کمدهای لولایی باشد. البته کیفیت لوازم استفاده شده در ساخت کمد نیز تاثیر زیادی بر قیمت می گذارند ولی نباید به خاطر هزینه ی کمتر از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود.

  مهم‌ترین مواد مورد استفاده در کمد دیواری

  به طور معمول چهارچوب داخلی کمدهای دیواری با استفاده از چوب، ام دی اف یا فلز ساخته می شوند، ولی مهم ترین بخش این کمدها نمای خارجی آن است که از موادی مانند: چوب، ام دی اف، های گلاس، شیشه و آینه تولید می شود.

  چوب

  امروزه به علت قیمت بالای چوب و کمبود این ماده، کمتر از آن در ساخت کمد استفاده می شود. ولی در زمان های قدیم یکی از پرکاربردترین مواد در صنعت کمد و کابینت بود.

  ام دی اف

  با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن ام دی اف، صنعت چوب تغییر بسیاری کرد و ام دی اف به پرکاربردترین ماده در این صنعت تبدیل شد. امروزه بیشتر کمدهای دیواری از آن ساخته می شوند. قیمت مناسب، کیفیت و مقاومت خوب و وجود طرح ها و رنگ های متفاوت برای ام دی اف، باعث شده است که با تمامی سبک های دکوراسیون سازگاری داشته باشد.

  شیشه

  استفاده از درب های شیشه ای برای کمد دیواری کشویی یکی از ایده های جالب و جذاب است. درب های شیشه ای به دو صورت رنگی و شفاف وجود دارند. مزیت درب شیشه ای مانند درب آینه ای است. در نوع آینه ای، آینه را بر روی درب به صورت جداگانه نصب می کنند ولی در مدل شیشه ای، درب ها به طور کلی از شیشه ساخته می شوند. یکی از نکات منفی شیشه این است که داخل کمد دیده می شود و باید همیشه کمدتان را تمیز و مرتب نگه دارید. به علت این که شیکه ماده ای شکننده است، باید مراقب باشید که ضربه ای به آن وارد نشود.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :