توضیحات:

 • به نام خدا

  در حالت ناتمام ، چوب ضد آب نیست. در حالی که جنگل های مستحکم تری مانند بلوط قرمز می توانند در معرض رطوبت مداوم قرار بگیرند ، بیشتر چوب ها آسیب می بینند. برای محافظت از چوب ، معمولاً باید از ضد آب استفاده شود.

  تاب خوردن و ترک خوردن

  چوب با تغییر دما و رطوبت منبسط می شود و منقبض می شود. نتیجه این است که تمایل مبلمان چوبی جامد در هنگام قرار گرفتن در معرض نوسانات دما و رطوبت ، تاب می یابد یا حتی ترک می خورد. هنگام رنگ آمیزی چوب ترک خوردگی حتی بیشتر قابل مشاهده است. با گذشت زمان ، سازندگان چوب روش ها و فن آوری های ساختاری را ایجاد کرده اند که تاب و ترک خوردگی را به حداقل می رساند.
  آلودگی به اشکال – چوب جامد نسبت به چوب مهندسی در معرض حمله آفت آسیب پذیر است. برای محافظت از چوب به نگهداری منظم و اتمام مناسب نیاز دارد.

  MDF Board چیست؟

  برای افرادی که جایگزین ارزان تر اما همچنان قوی را برای چوب جامد ترجیح می دهند ، MDF Wood وجود دارد. چوب MDF چیست؟

  MDF مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط ​​است. MDF شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود ، MDF غالباً یک سطح بالاتر از تخته سه لا در نظر گرفته می شود. این متراکم تر ، قوی تر و با دوام تر است. به همین دلایل ، تقریباً به اندازه چوب جامد کاربرد دارد.

  بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که چوب MDF را پایین نگاه کنند با این تصور که وقتی در برابر چوب جامد اندازه گیری می شود عملکرد ضعیفی دارد. اما همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، هر دو چوب جامد و MDF چوب دارای نقاط خوب و بد هستند. شرایطی وجود دارد که MDF گزینه برتر است.

  قبل از بیان نکات مثبت و منفی MDF Wood ، ذکر این نکته مهم است که انواع مختلفی از این چوب مهندسی شده وجود دارد. از نظر تراکم ، اندازه ، نوع چسب ، میزان رطوبت ، گونه های چوبی و ضخامت آنها متفاوت است. هر چه تخته MDF ضخیم تر و متراکم تر باشد ، هزینه بالاتری نیز دارد.

  چرا تخته MDF انتخاب می شود؟

  در خانه ها از MDF Wood بیشتر در ساخت درب کابینت استفاده می شود. در حقیقت ، کابینت های چوبی جامد درهای MDF را انتخاب می کنند. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.

  MDF Wood تار و ترک نمی خورد. MDF مانند چوب در صورت نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود. اما بر خلاف Wood ، MDF تاب نمی یابد. این به این دلیل است که هیئت مدیره ، به لطف ساختار خود ، به عنوان یک واحد حرکت می کند. حتی با تغییر شدید رطوبت و دما ، نگران آسیب دیدن درب کابینت نخواهید بود.
  تخته MDF از ذرات بسیار ریز ساخته شده است به این معنی که دانه قابل توجهی ندارد. این نتیجه به خصوص و هنگامی که تخته رنگ شده است ، یک پایان بهتر و روان است. اگر می خواهید درهای کابینت را رنگ آمیزی کنید ، ما MDF را بیش از چوب جامد توصیه می کنیم.

  مزیتهای کابینت ام دی اف (MDF) :

  • قابلیت ابزارخوری ورق هاو قابلیت ماشین‌کاری
  • دارای لبه های صاف و یک دست و یکنواخت
  • عدم نمایش ایرادات به واسطه قرار گرفت روکش روی آن
  • مقاومت بالا در برابر فشرده شدن
  • زیبایی ظاهری مناسب، طبیعت مناسب و ظریف و وجود روکش های شبیه به چوب

 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :