توضیحات:

 • به نام خدا

  کابینت آشپزخانه مانند لباس و ظرف و ظروف کالایی نیست که افراد مدام در حال خرید آن باشند و به همین دلیل آشنایی کمی با آن دارند. در حال حاضر ام دی اف پرکاربردترین، پرطرفدارترین و اقتصادی‌ترین نوع کابینت آشپزخانه است.

  در اولین قدم خرید کابینت ام دی اف شما باید انواع آن را بشناسید. پس این‌ها دلایل خوبی هستند تا گروه تولید محتوای آمادکور مطلبی را در رابطه با انواع کابینت ام دی اف در جهت افزایش سطح شناخت شما به نگراش در بیاورد. ما در این مطلب قرار است تا پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع کابینت ام دی اف را به شما معرفی کنیم و نکاتی را که هنگام خرید کابینت آشپزخانه باید رعایت کنید به شما گوشزد کنیم. بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

  کابینت مدرن
  در معرفی انواع کابینت ام دی اف به موارد زیر پرداخته می‌شود:

  دسته‌بندی انواع کابینت ام دی اف

  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت هایگلاس
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت هایگلاس
  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت لمی گلاس
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت لمی گلاس
  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت ملامینه
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت ملامینه
  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت فرامید
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت فرامید
  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت انزو
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به خرید کابینت انزو
  • انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت نئوکلاسیک
  • انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت نئوکلاسیک
  • کابینت ممبران

  دسته‌بندی انواع کابینت ام دی اف
  ما اگر بخواهیم انواع کابینت ام دی اف را به شما توضیح دهیم، بهتر است ابتدا یک دسته‌بندی کلی از انواع کابینت آشپزخانه به شما ارائه کنیم و سپس به توضیح جزئیات آن بپردازیم. کابینت آشپزخانه را بر اساس سبک دکوراسیون به سه دسته کلی مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک تقسیم کنیم. این‌ها انواع دکوراسیون داخلی هستند. خوب سؤال اینجاست که اگر کسی بخواهد دکوراسیون آشپزخانه‌اش مدرن شود، یا کلاسیک شود چه نوع کابینتی را باید انتخاب کند؟ در اینجا سه تصویر از هر سه سبک دکوراسیون آشپزخانه برای شما آورده شده است. به آن‌ها خوب دقت کنید.

  ما برای معرفی انواع کابینت ام دی اف که در سطح بازار رایج است این نمودار را برای شما تنظیم کردیم. در توضیح این نمودار باید به شما بگویم که کابینت مدرن خود به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارت است از کابینت مدرن براق و کابینت مدرن مات. منظور از کابینت براق کابینتی است که سطحی براق و درخشنده دارد و منظور از کابینت مات کابینتی است که سطحی مات و غیر درخشان دارد. برای این‌که شما کابینت مدرن براق داشته باشید باید یکی از سه نوع کابینت های گلاس، کابینت لمی گلاس و کابینت انزو را انتخاب کنید. اگر بخواهید کابینت مدرن مات داشته باشید، دو انتخاب کابینت ملامینه و فرامید را پیش روی خود دارید. برای آن‌که کابینت آشپزخانه شما سبکی کلاسیک داشته باشد کابینت ممبران را می‌توانید انتخاب کنید برای سبک نئوکلاسیک نیز کابینت نئوکلاسیک تنها انتخاب شماست.


  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت هایگلاس
  خوب ما در بخش قبل که دسته‌بندی انواع کابینت ام دی اف بود صرفاً انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه را به شما معرفی کردیم و گفتیم که برای ساختن هر یک از این سبک‌ها چه انتخابی پیش رو خواهید داشت. در این بخش قصد داریم پرطرفدارترین نوع کابینت ام دی اف را به شما معرفی کنیم. کابینت های گلاس با سطحی براق، برای آشپزخانه‌ای مدرن. بله کابینت هایگلاس به دلیل جنس روکشی که دارد سطحی براق و درخشنده در اختیار شما می‌گذارد. استفاده از کابینت های گلاس با رنگ روش در آشپزخانه‌های کوچک کلید حل مشکل شماست. با انتخاب کابینت های گلاس با رنگ روشن آشپزخانه شما دل‌بازتر خواهد شد. کابینت های گلاس در دو نوع خارجی و ایرانی در بازار موجود است که عموم برندهای خارجی از برندهای داخلی کیفیت و قیمت بالاتری دارند.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت هایگلاس


  مشکلی که وجود دارد این‌که تنوع جنس کابینت هایگلاس بسیار بالاست. یعنی بسیاری از شرکت‌های داخلی ورق کابینت های گلاس را تولید می‌کنند و در بین آن‌ها برخی از کیفیت لازم برخوردار نیستند.کابینت های گلاس بی‌کیفیت در برابر خط و خش بی‌کیفیت است و سطح آن شفاف نیست و حالت دون دون دارد. توجه داشته باشید از برندهای معتبری مانند AGT برای کابینت های گلاس خود استفاده کنید. بدانید و آگاه باشید کابینت های گلاس سطحی براق و درخشنده دارد و اگر خط و خشی بر سطح آن ایجاد شود، این خط و خش در نور خود را نشان می‌دهد. بنابراین اگر از بین انواع کابینت ام دی اف کابینت های گلاس را انتخاب کردید بدانید که از این نوع کابینت در برابر خط و خش مراقبت کنید.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت لمی گلاس


  بین کابینت لمی گلاس و هایگلاس تشابهات بسیاری وجود دارد ولی اگر میزان براقیت کابینت هایگلاس شما را راضی نکرد، کابینت لمی گلاس منتظر شماست. بله، کابینت لمی گلاس براقیت و درخشندگی بالاتری از کابینت هایگلاس دارد. البته که قیمت کابینت لمی گلاس بالاتر از قیمت کابینت های گلاس است، در عوض کابینت لمی گلاس در برابر خط و خش و حرارت مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. این نکته را بدانید که تنها تفاوتی در میان انواع کابینت ام دی اف وجود دارد روکش آن‌هاست. روکش کابینت لمی گلاس از مواد دیگری ساخته می‌شود و کیفیت بالاتری دارد.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت لمی‌گلاس


  تا حدودی توضیحات کابینت های گلاس در رابطه با این نوع کابینت نیز صادق است. به سطح کار کابینت لمی گلاس در هنگام خرید حتماً دقت کنید تا حالت دون دون نداشته باشد، چراکه وجود دون دون در سطح کار براقیت کار شما را کاهش می‌دهد. سعی کنید از خود برند لمی گلاس برای کابینت لمی گلاس خود استفاده کنید تا انتخابی مطمئن داشته باشید.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت ملامینه


  اگر از انواع کابینت ام دی اف مدرن، سطح مات را بیشتر می‌پسندید کابینت ملامینه اقتصادی‌ترین نوع کابینت ام دی اف است. شما می‌توانید از کابینت لترون نیز استفاده کنید که اصلاً کیفیت کافی را ندارند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اندکی بیشتر هزینه کنید و حداقل کیفیت استاندارد را داشته باشید. کابینت ملامینه سطحی مات دارد و دیگر پای درخشندگی در میان نیست. خود کابینت ملامینه نیز انواعی دارد که تفاوت این‌ها در شکل ظاهری و روکش است. کابینت ملامینه در دو نوع ساده و کتان عرضه می‌شود که کابینت ملامینه کتان سطحی زبر دارد. بنابراین اگر سطح مات را می‌پسندید و یا به دنبال ارزان‌ترین انواع کابینت ام دی اف می‌گردید انتخاب کابینت ملامینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت ملامینه


  بازهم پای کیفیت درمیان است. عموماً از کابینت ملامینه سفید به‌عنوان بدنه کابینت ام دی اف استفاده می‌شود. برخی ورق‌های کابینت ملامینه وجود دارد که بوی بد از خود منتشر می‌کند، بعلاوه نوع بی‌کیفیت کابینت ملامینه ورقی پوک دارد، یعنی چگالی ورق پایین است و دوام کار را پایین می‌آورد. سطح مات کابینت ملامینه باعث می‌شود تا کثیفی و خط و خش خیلی خودش را نشان ندهد. بدانید که با همین قیمت پایین و هزینه پایین کابینت ملامینه می‌توانید کارهای بسیار زیبا و جذابی پیاده کنید. در ادامه تصاویری از کابینت ملامینه اجراشده برای شما آورده شده است. ببینید و لذت ببرید.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت فرامید


  کابینت فرامید نیز یکی از انواع کابینت ام دی اف است که دکوراسیونی مدرن برای شما خواهد داشت. این نوع کابینت سطحی مات و برجسته دارد. ظاهر این نوع کابینت، ظاهر کابینت‌های چوبی را برای شما تداعی می‌کند. استفاده از کابینت فرامید در کنار کابینت هایگلاس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با تضادی که در سطح مات کابینت فرامید در کنار سطح براق کابینت های گلاس ایجاد می‌کند، آشپزخانه‌ای منحصربه‌فرد را برای شما تداعی می‌کند. با استفاده از رنگ گردویی برای کابینت فرامید و رنگ کرم برای کابینت های گلاس ترکیب خوبی می‌شود که با سلیقه‌ی بسیاری از افراد سازگاری دارد.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت فرامید


  اگر از برند فرامید برای کابینت فرامید خود استفاده بکنید جای نگرانی برای کیفیت نهایی کار وجود نخواهد داشت. به یاد داشته باشید که کابینت فرامید نیز یکی از انواع کابینت ام دی اف است و تمام مزایا و معایب موجود در کابینت ام دی اف در کابینت فرامید نیز وجود دارد. این نوع کابینت همانند تمام انواع کابینت ام دی اف در برابر حرارت و رطوبت آسیب پذیری دارد، در عوض قیمت مناسبی دارد و زیبایی و دوام آن بسیار عالی است.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت انزو


  آخرین کابینت مدرنی که می‌خواهیم از انواع کابینت ام دی اف برای شما توضیح دهیم کابینت انزو است. این نوع کابینت در دو نوع در بازار عرضه می‌شود. تفاوت این دو نوع کابینت انزو در پوشش سطحی آن است. پوشش سطحی کابینت انزو به دو صورت روکش و رنگ می‌تواند باشد. روکش مورداستفاده از نوع روکش ممبران است و رنگ مورداستفاده نیز از نوع پلی اورتان است. در هر دو نوع کابینت انزو سطحی براق و درخشنده خواهید داشت. کابینت انزو رنگ‌شده قیمت بالاتری دارد و خوب کیفیت کابینت انزو رنگ‌شده تا حدودی بالاتر است، البته تفاوت کیفیت موجود آن‌چنان چشمگیر نیست و کابینت انزو روکش شده از کیفیت کافی برخوردار است. ویژگی بارز کابینت انزو طرح درب این کابینت است که با استفاده از دستگاه سی ان سی حکاکی می‌شود. طرح درب کابینت انزو را در تصاویر زیر مشاهده کنید.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت انزو


  کابینت انزو مانند کابینت فرامید یا ملامینه نیست، کابینت انزو پیچیدگی‌های بسیاری دارد. پیچیدگی تولید و اجرای کابینت انزو از بخش حکاکی ورق‌های ام دی اف شروع و تا مرحله نصب این نوع کابینت ادامه خواهد داشت. بنابراین مهم‌ترین نکته آن است که بدانید اجرای کابینت انزو کار هر کسی نیست و برای اجرای کابینت انزو به مراکز معتبر مراجعه کنید. ضخامت درب کابینت انزو باید ۲۵ میلی‌متر باشد و کیفیت روکش ممبران و نحوه اعمال رنگ پلی اورتان در کیفیت نهایی کار بسیار تأثیرگذار است.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت نئوکلاسیک


  خوب در معرفی انواع کابینت ام دی اف رسیدیم به فضایی بین کابینت مدرن و کلاسیک. یعنی دکوراسیونی بین مدرن و کلاسیک. کابینت نئوکلاسیک نیز یکی از انواع کابینت ام دی اف است که مانند کابینت انزو به دو نوع تقسیم می‌شود. کابینت نئوکلاسیک رنگ‌شده و کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران. مشخصه کابینت نئوکلاسیک رنگ آن است که باید رنگی متعادل داشته باشد. یعنی سفید، طوسی، آبی یا … . مشخصه بعدی کابینت نئوکلاسیک طرح درب آن است که با استفاده از دستگاه سی ان سی بخش مرکزی درب‌ها تراشیده می‌شود. شما می‌توانید طرح درب کابینت نئوکلاسیک را در عکس‌های زیر ببینید.

  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت نئوکلاسیک


  کابینت نئوکلاسیک نیز مانند کابینت انزو است و اجرای آن امری پیچیده و ظریف است. حتماً در مجری کابینت نئوکلاسیک دقت کافی را داشت باشید تا ظاهر کار آن‌طور که باید بشود. به دلیل پیچیدگی‌هایی که این نوع کابینت دارد، قیمت نسبتاً بالایی دارد ولی ظاهر کار آن‌قدر زیبا و دل‌نشین خواهد بود که نگران هزینه‌ای که کرده‌اید نخواهید بود. در این نوع کابینت نیز، مانند کابینت انزو کیفیت روکش و نحوه اعمال رنگ بسیار حائز اهمیت است.

  انواع کابینت ام دی اف؛ کابینت ممبران


  به مراحل آخر معرفی انواع کابینت ام دی اف رسیدیم و می‌خواهیم کابینت ام دی اف زیرمجموعه دکوراسیون کلاسیک را به شما معرفی کنیم. کابینت ممبران یا وکیوم. کابینت ممبران نام خود را نام روکش مورداستفاده وام می‌گیرد. در کابینت ممبران از روکش‌های ممبران بر ورق‌های ام دی اف خام حکاکی شده توسط دستگاه سی ان سی استفاده می‌شود. بنابراین متوجه شدیم کابینت ممبران چگونه ساخته می‌شود. ابتدا ورق‌های ام دی اف توسط دستگاه سی ان سی حکاکی می‌شود و سپس روکش‌های ممبران با استفاده از دستگاه وکیوم بر سطح ورق‌های حکاکی شده اعمال می‌شود. کابینت ممبران عموماً سطحی مات دارد و یادآور کابینت‌های چوبی هستند. کابینت‌ چوبی به دلیل قیمت بسیار بالایی دارد برای بسیاری دور از دسترس است و افرادی که به‌ظاهر کابینت چوبی علاقه‌مند هستند می‌توانند کابینت ممبران را انتخاب کنند.


  انواع کابینت ام دی اف؛ نکات مربوط به کابینت ممبران


  سطح کابینت ممبران در برابر وسایل تیز بسیار حساس است. اگر وسیله‌ی تیزی به سطح کابینت برخورد کند احتمالاً روکش را قلوه‌کن می‌کند و شما باید آن درب را تعویض کنید. کیفیت روکش ممبران مورداستفاده و دقت تراشکاری کابینت ممبران بسیار حائز اهمیت است و بر ظاهر نهایی کار بسیار تأثیرگذار است. دستگاه وکیوم مورداستفاده نیز بااهمیت است. اگر کیفیت روکش و دستگاه وکیوم مورداستفاده پایین باشد، امکان دارد روکش مورداستفاده به‌راحتی از سطح کار کنده شود.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :