توضیحات:

 • به نام خدا

  اول از همه شما باید با خصوصیات آشنا بشوید:
  – زود سرخ شود
   زغال خوب
  – دیر خاموش شود
  – نداشتن بوی تند و بد
  – عاری از هرگونه گاز که موجب سردرد شود
  – دارای حرارت بالا
  – بدون جرقه و شکستگی و ترک
  انواع درخت با خواص و ویژگی های زیادی وجود دارد که در کیفیت زغال تولیدی نقش بسزایی دارد .

  که چوب های درختان مرکبات مانند لیمو و یا پرتقال و غیره زغال بهتر و مناسب تری را تولید میکند. از این رو این نوع زغال طرفداران بسیاری دارد زیرا این درختان چوب سختی دارند ، که به آرامی میسوزد و زغال با دوامی را از خود باقی میگذارد.

  ادامه مطلب  طرح اقتصادی و توجیهی کامل تولید زغال یا ذغال لیمو - اردیبهشت 1400
  این نوع چوب باعث میشود زغال های تولیدی بدون ترک و شکستگی باشد و ظاهری صاف و یکدست داشته باشد و آتش بادوام و طولانی مدت همراه با قدرت آتش بالایی را از خود ارائه می دهند.

  البته درختان دیگر مانند : سیب، بلوط و یا اوکالیپتوس نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند که زغال به نسبت خوبی را میتوان از آنها تولید کرد.

  البته چوب درختانی مانند تبریزی و شاه بلوط که در آنها صمغ یا رزین کمتری وجود داشته باشد، استفاده میکنند که از لحاظ درجه زغال در بازار در درجه پایین تری قرار میگیرند.

  جهت تولید زغال فشرده با خاک اره و یا خاک زغال که منشا این نوع زغال ها در کشورهای آسیای شرق ریشه دارد باید از چوب استفاده کرد . در کشوری مانند چین برای تولید این نوع زغال از چوب بامبو استفاده میشود ولی در ایران به دلیل فقدان این مدل چوب از براده ی چوب نجاری ها و یا سر شاخه ی درختان استفاده میشود.

  حال هرچه چوب مرغوب تر باشد مانند چوب لیمو و پسته و مرکبات و … زغال یا ذغال تولیدی نیز مرغوب تر خواهد شد. البته در تولید زغال فشرده علاوه بر براده ی چوب از پوست گردو نیز استفاده میشود و یا در زغال های خاک زغالی علاوه بر خاک زغال از چسب های ارگانیک نیز استفاده میشود.

  ادامه مطلب  زغال یا ذغال چیست (Coal) ؟ انواع زغال یا ذغال و موارد مصرف
  در خصوص تولید زغال کبابی معیار اصلی جهت درجه یک بودن زغال طبق موارد ذیل است:
  – زود سرخ شود
  – دیر خاموش شود
  – دارای حرارت بالا
  – بدون جرقه
  زغال کبابی همانند ما بقیه زغال ها یکی از معیار های درجه یک بودن این است که چوب مورد استفاده مرغوب باشد . چوب هایی که در تولید زغال کبابی استفاده میشود چوب های درختان جنگلی است که یکی از مرغوب ترین چوب ها محسوب میشود و زغال تولیدی بدون جرقه و بو است و تمام خصوصیات های یک زغال درجه عالی را دارا میباشد.

  چوب های دیگر که در تولید زغال کبابی استفاده میشود چوب هایی همانند پالت ، تخته ،چوب حاصل از تخریب ساختمان های قدیمی است که زغال درجه پایین تری محسوب میشود.

  با اینکه نوع چوب در درجه کیفیت زغال تولیدی بسیار حائز اهمیت است ولی در طرف دیگر برای تولید زغال درجه عالی ما نیازمند کوره و دستگاه تولید زغال مناسب و درست و آموزش کامل و جامع نیز هستیم و اگر چوب مرغوب داشته باشیم ولی کوره تولید زغال همراه با آموزش تکمیلی را نداشته باشیم نمیتوانیم نه تنها زغال درجه یک را تولید کنیم بلکه شاید کل زغال تولیدی ما نیز غیر قابل مصرف باشد.

  ادامه مطلب  لیست بهترین کوره های زغال ✔ معرفی بهترین دستگاه تولید زغال
  کوره سازان پاسارگاد با طراحی کوره های تولید زغال همرفتی و جی پلاس و نحوه ی انتقال دما در این نوع کوره ها همراه با آموزش تضمینی  و جامع و کامل باعث شده است که زغال درجه عالی بازار ، آن هم با تضمین کیفیت محصول به صورت مکتوب  در قرارداد رسمی ارائه دهد.

  سیستم طراحی این کوره های تولید زغال به این شکل است که:
  در کوره زغال همرفتی حرارت دهی دهی متمرکز از مرکز در طول کل کوره زغال به صورت یکنواخت است و و نوع حرارت دهی آن به صورت همرفت پیوندی عمل میکند به همین دلیل زغال تولیدی با 90% بدون ترک و شکستگی و 100% بدون خامی و بو را تولید خواهد کرد.در کوره زغال همرفتی  حرارت از مرکز کوره و تمام تجهیزات حرارت دهی در داخل کوره است و این طراحی کاملا در اختیار کوره سازان پاسارگاد است و ابتکار و نوآوری اختصاصی طراحان و مهندسین این شرکت است. و در کوره های جی پلاس علاوه بر انتقال دما به صورت همرفت پیوندی حالت پرتابی هم دارد که باعث میشود حرارت در دورترین نقاط چوب هم منتقل شود که زغالی با کیفیت درجه عالی بازار تا 100% بدون ترک و شکستگی و خامی و بو و … تولید کند .


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :