توضیحات:

 • به نام خدا

  شکل نهایی که پس از حالت دادن روی پارچه مبل حاصل می‌شود معمولا به شکل لوزی است. فرورفتگی‌هایی که در لمسه صورت می‌گیرد معمولا توسط دوختن دکمه ایجاد می‌شوند و معمولا نیز لمسه کاری روی مبل‌های چرمی صورت می‌گیرد. البته این امر به این معنی نیست که از پارچه برای لمسه کاری استفاده نشود و بسیاری از مبل‌های راحتی پارچه‌ای وجود دارند که روی آن‌ها لمسه کاری های با ظرافتی صورت گرفته است.

  لمسه می‌تواند در قسمت‌های مختلفی از مبلمان یا سرویس خواب صورت بگیرد. می‌تواند نمای پشتی یک تخت یا پشتی یک مبل باشد. فرقی نمی‌کند که این کار برای کدام قسمت قرار است صورت بگیرد، زیرا روال کار برای اشکال مختلف به یک صورت دنبال می‌شود. پس از نشانه‌گذاری قسمت‌های مربوط به دکمه لمسه با دریل تمام قسمت‌هایی که باید به‌صورت تورفته طراحی شوند سوراخ می‌شوند. این کار دوباره بر روی فومی که بر روی فومی که روی چوب چسبانده شده انجام می‌شو و در نهایت پس‌ از اینکه سوراخ شدن چوب و فوم به انجام رسید، پارچه مد نظر را بر روی فوم کشیده می‌شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از بهترین نوع لمسه کاری روی مبل چستر سزار را مشاهده می‌کنید که یکی از جدیدترین مدل‌های مبلمان راحتی است.

  لمسه کاری به دو صورت بر روی مبلمان انجام می‌شود که عبارت‌اند از:

  لمسه کاری دست انسان: این نوع لمسه کاری بسیار با ارزش تر، زمانبر، دارای عمق و زیبایی بیشتری نسبت به لمسه کاری توسط دستگاه است.
  لمسه کاری توسط دستگاه

  لمسه کار دستگاه: این نوع لمسه کاری که با دستگاه بر روی مبل ایجاد می‌شود؛ بسیار سطحی، عمق کمتر، سریعتر، ظاهر و کیفیت آن اصلا قابل مقایسه با لمسه‌کاری توسط دست انسان نیست. طبیعتا لمسه کاری با دستگاه ارزان تر از لمسه کاری با دست است.


  لمسه کاری چه کاربردی دارد؟


  لمسه کردن مبل بیشتر در مبلمانی کاربرد دارد که آن‌ها را با نام مبل چسترفیلد می‌شناسیم. ولی در مدل های جدید مبلمان، شاهد لمسه کاری روی مبلمان دیگری نیز هستیم که برای مثال مبل راحتی چسترا یکی از آن‌ها است. از لمسه در برخی از سرویس خواب‌ها نیز استفاد می‌شود. استفاده از لمسه در تختخواب‌ها معمولا به این شکل است که قسمت جلو و پشت تخت که از جنس پارچه و یا چرم است به شکل لمسه کوبی طراحی می‌شود تا زیبایی و جلوه بیشتری داشته باشد.

  امروزه از لمسه کاری برای طراحی دکوراسیون‌های خاص نیز استفاده شده و شاهد لمسه کاری در قسمت‌هایی از خانه مانند درب منزل و اداره‌ها و یا برخی از دیوارها نیز برای داشتن دکوراسیون لوکس هستیم.

  استفاده از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبلمان می‌شود و از طرفی نیز با توجه به اینکه برای لمسه کاری بایستی از پارچه و چرم با کیفیت استفاده شود، با خرید این نوع مبلمان می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده نیز اطمینان خاطر داشته باشید. البته همین امر و البته به این خاطر که اکثرا لمسه کاری با دست انجام می‌شود و کاری وقت گیر به حساب می‌آید، قیمت نهایی محصولات لمسه کاری شده نیز نسبتا بالا است.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :