توضیحات:

 • به نام خدا

   این محصول استحکام بیشتری نسبت به چوبهای دیگر دارد. نکته مهم در ساخت تخته پلای وود ، برابری نسبت مواد چوبی و مواد پلاستیکی سازنده آن است. موارد استفاده این محصول در زمینه های مختلف مانند قالب های بتن ساختمانی، ساخت مبلمان، صنایع دستی و تزئینی چوبی و حتی صنایع هوایی می‌باشد.  این ماده از ترکیب مواد پلاستیکی و چوبی به وجود می آید. از مواد پلاستیکی بازیافتی مهم برای ساخت پلی وود میتوان به بطری های پلاستیکی نوشابه، شیر و آب میوه، بطری های پلاستیکی مواد شوینده، فوم، مواد پلیمری مانند پی وی سی و پلی اتیلن اشاره نمود. همچنین معمولا مواد چوبی به کار رفته در پلی وود، خاک اره و مواد بازیافتی چوب از کارخانه ها و کارگاه های چوبی خواهد بود.

  کاربرد های تخته پلای وود

  تخته های پلای وود دارای انواع متعدد و توانایی های مختلف بوده و همواره یکی از محبوب ترین انتخاب های اصلی مشتریان هستند. از پوشش دیوار، کف، سقف و پله ها گرفته تا قالب برای سازه های بتنی، مبلمان، سازه های چوبی و بسته بندی، همه و همه میتوان از پلای وود استفاده نمود. محصولات تولیدی از این کامپوزیت ها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی، خودروسازی ، وسایل تزئینی داخلی، دکوراسیون، راه آهن، کشتی سازی، عرشه و … میباشد. پلی وود کاربرد های فراوانی دارد که از این کاربرد های بیشمار میتوان به استفاده از آن در نما ساختمان، قفسه، سقف کاذب، عرشه کشتی، نرده، درب و پنچره، کفپوش،  قرنیز منازل، کابینت، مبلمان، نیمکت، آلاچیق،، تابلوی مغازه کف پوش روف گاردن و … نام برد. این محصولات بیشتر در کارهایی مانند روکش کاری، تزیین کردن و چارچوب و قالبهای پنجره باز خواهد شد.

  مزایای استفاده پلای وود

  تخته پلای وود ها جایگزین خوبی برای چوب هستند، چرا که قطع درختان به عنوان ماده رایج برای ساخت در و پنجره های چوبی به طور فزاینده، نگران کننده است. در واقع قطع این درختان، برای بریدن چوب و چسباندن آن کنار هم صورت می گیرد. سپس مواد به هم چسبیده، خرد شده و به قطعات صحیحی تکه می شوند تا در سر هم کردن در و پنجره مورد استفاده قرار گیرند. این مراحل هزینه ها و ضایعات چوب را افزایش می دهند اما نخستین پروفیل وارد شده از جنس کامپوزیت در این زمینه الوارهایی بودند که به صورت پروفیلهای استاندارد همانند چوب مورد استفاده قرار می گرفتند.

  کاربرد این کامپوزیت ها بسیار متنوع  بوده اما به نظر می رسد کاربرد بارز این محصول در تخته های کف جهت مصرف در کف ساختمان، اسکله های دریایی، استخر ها و کابینت آشپزخانه ، مبلمان اداری و پروفیل های در و پنجره بوده که البته مصارف ساختمانی، عمده بازار مصرفی این محصول را تشکیل خواهد داد. تولید این مواد با ضایعات کمتری نسبت به چوب همراه است زیرا تراشه های آ نها را می توان به طور مستقیم بازیافت و آن را به محصول تبدیل کرد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :