توضیحات:

 • به نام خدا

   چوب کاج به خاطر طعم و خاصیتش، موردعلاقه هیچ حشره‌ای نیست و نگران استفاده از آن در مناطق مرطوب نخواهید بود.

  به همین خاطر هست که خریداران مبلمان ساکن در شمال کشور اگر قصد خرید مبلمان دارند، باید توجه ویژه‌ای به نوع چوب به کار رفته در کلاف مبلمان باشند که حتماً از چوب روسی (نراد) باشد.

  چرا از چوب کاج در نجاری استفاده می‌شود؟

  همان‌طور که می‌دانید استفاده از چوب کاج محدود به بازار ایران نیست و حتی در کشورهای اروپایی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته چوبی که در هر کشوری به‌غیراز ایران استفاده می‌شود، به‌مراتب باکیفیت‌تر از چوبی هست که در ایران استفاده می‌شود.

  چوب درخت کاج یک چوب سبک و درعین‌حال قوی و خوش کار است. در گذشته از این چوب برای ساخت دکل کشتی استفاده می‌کردند. چون این چوب در برابر آب و پوسیدگی مقاومت خوبی داشت. حتی در صنعت راه‌آهن هم برای ساخت واگن قطار استفاده می‌شد.

  در نوشته‌های پیشین در مورد چوب‌های وارداتی از روسیه و نکته‌های جالبی در مورد اجحافی که در حق نجار ایرانی می‌شود، پرداختیم.

  چوب کاج به دلیل داشتن بافت نرم، سبک بودن، قیمت ارزان، در دسترس بودن و دیگر عوامل در بین نجاران محبوب هست. نرمی چوب و خوش کار بودن آن به شما اجازه می‌دهد که با ابزارهای اولیه نجاری، هر سازه‌ای که دوست دارید را با چوب نراد بسازید. رگه‌های چوب کاج هم زیبایی مخصوص به خود را دارد. اگر یک چوب روسی خوب و خوش نقش پیدا کنید می‌توانید با تکنیک سند بلاست نقش چوب را برجسته کنید. تکنیک سند بلاست در ایران طرفداران زیادی دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :