توضیحات:

 • روكش ملامينه يا LPM 13 پر كاربردترين روكش اوراق فشرده چوبي و خصوصا MDF در جهان و به خصوص در ايران در بين تمام روكش‌هاي چوبي و مصنوعی است.

  ميز هاي LCD هم با اين روكش ساخته می شود.

  LPMاز كاغذهاي تزئينی آغشته به چسب ملامين فرم آلدئيد خشك شده تشكيل و به صورت مستقيم و بدون نياز به چسب زنی مجدد روی تخته (MDF) چسبانده می شود.

  دامنه بسيار وسيعی از روكش‌های تزئينی با اين روش قابل توليد است.

  در ایران این روکش ها با 23% (سهم مصرف به کل) بیشترین استفاده را دارند.
  به علت مشكل بودن و تخصصی بودن پروسه روكش كاری ملامینه و نیز به علت سرمایه‌گذاری بالا و مهمتر از آن ارزش افزوده بالای آن معمولاً كارخانجات ام دی اف (MDF) جهان دارای خطوط روكش ملامینه بوده و انواع ام دی اف (MDF) ملامینه را نیز عرضه می ‌كنند. در این روش تنوع  ام دی اف (MDF) تولیدی نیز بالا می ‌رود. در سطح جهانی روکش های ملامینه بیشترین و وسیع ترین دامنه مصرف را در بین سایر روکش ها دارند و در مصارف عمومی و تقریباً تمامی مصارف روکش کاری سطوح مورد استفاده قرار می گیرند.
  تفاوت قابل توجه بین ام دی اف (MDF) ملامینه و نئوپان ملامینه در این است كه لبه‌های ام دی اف (MDF) ملامینه قابل ماشین كاری است كه می ‌توان پس از ماشین كاری و فرم ‌دهی و پروفیل كاری، ‌لبه‌های آن را با نوارهای Soft Form لبه چسبانی كرد.
  دارا بودن تمام امكانات تزئینی و نیز مقاومت مناسب روكش ملامینه در برابر رطوبت، آب،‌ حرارت،‌ سایش و غیره باعث ایجاد دامنه وسیعی از كاربردهای متنوع  برای ام دی اف (MDF) با روكش ملامینه می شود. به عنوان مثال می‌ توان به صورت عمومی در مبلمان اداری منزل، درها و بدنه كابینت، ‌لوازم اتاق خواب و تخت خواب، مبلمان بچه،‌ مبلمان و لوازم دستشویی و حمام،‌ روكوب دیوار، ‌پارتیشن و… استفاده كرد. 
  از روكش ملامینه همچنین نوار لبه چسبانی نیز تولید می‌ كنند كه هماهنگ با سطح در لبه‌ ها چسبانده می ‌شود. در واقع می ‌توان گفت پر كاربردترین نوع روكش ها، نوع ملامینه می ‌باشد و از نظر قیمت نیز بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر انواع روكش ها می ‌باشد.
  روكش‌ كاری با روكش ملامینه‌ روی ام دی اف (MDF) بسیار متداول بوده و معمولاً بسیاری از كارخانجات بزرگ جهان دارای خطوط روكش ملامینه هستند. كار با ورق‌های روكش شده با روكش ملامینه به نسبت روكش‌های اچ پی ال (HPL) آسان‌تر است. این نوع روكش پركاربردترین نوع روكش مخصوصاً در صنعت ام دی اف (MDF) است.

  مزایای روکش ملامینه : 

  • مقاومت مناسب روكش ملامینه در برابر رطوبت
  • مقاومت  در برابر حرارت و‌ سایش
  • هماهنگ بودن رنگ لبه‌ های چسبانده شده با سطح رویه
  • قیمت مناسب و تنوع در طرح و رنگ
  • پرکاربرد ترین نوع روکش ها می باشد

  معایب روکش ملامینه :

  • مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی و اسیدها ندارد.
  • تمام سطوح آن به صورت یکپارچه نیست و لبه های آن از جنس دیگری است.
  • روکش ملامین نسبت به روکش اکریلیک و پی وی سی (PVC) براق و شفاف نیست و مات می باشد.

  کاربرد روکش ملامینه

  میزهای ال سی دی / سرویس خواب / مبلمان / کابینت آشپزخانه / روکوب دیوار / پارتیشن


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :