توضیحات:

 • به نام خدا

  1-  نئوپان در برابر رطوبت و آب مقاوم نیست

  یکی از بزرگ ترین مشکلات نئوپان ضد آب نبودنش است، این نداشتن مقاومت به این معنا نیست که به محض تماس با آب باد کند و زیبایی و کارایی اولیه خود را از دست دهد. مقاومت نئوپان در برابر آب تنها با سرعت کم شکسته می شود و در دراز مدت مشکل ساز خواهد بود. اما لازم است بدانیم که مناطق شمالی کشور از قاعده ی تاثیرگذاری در دراز مدت استثنا هستند.

  2- استقاومت نئوپان در برابر فشار کم است

  دلیل اصلی اینکه نئوپان یک سر و گردن از ام دی اف پایین تر است همین استحکام است. همان طور که گفته شد نئوپان از خرده چوب های بازیافتی ساخته می شود که سبب می شوند تا تراکم و انسجام  کمتری در ساختار نئوپان ایجاد شود و درنتیجه در برابر ضربه شکننده باشد. به خاطر این شکنندگی، نئوپان در ساخت محصولاتی مانند تخت خواب که نیاز به مقاومت بسیار بالایی دارند کمتر استفاده می شود.

   

  3- نئوپان پیچ پذیری ضعیفی دارد

  چون نئوپان یک ساختار منسجم و یکپارچه در خود ندارد بسیاری از فن های نجاری بر روی آن بی اثر خواهد بود. یکی از ساده ترین اصول نجاری استفاده از پیچ برای اتصالات است اما نئوپان مانند چوب یا ام دی اف نمی تواند پیچ، میخ یا هر ابزار متصل کننده ی دیگری به خوبی درون خود جای دهد و آن را نگه دارد. به همین دلیل است که محصولاتی که از نئوپان ساخته شده اند بعد از شش ماه یا حداکثر یک سال به صدا می افتد و بند های اتصالشان شل می شود.

   

  4- نئوپان نامرغوب سبب بوی نامطبوع می شود​​​​​​​

  بازار الان نئوپان در ایران، شرکت های بسیاری با کیفیت های مختلف نئوپان تولید و به بازار عرضه می کنند که بعضی از نئوپان تولید شده توسط برخی از این شرکت مرغوب و برخی دیگر کاملا نامرغوب و بی کیفیت هستند. نئوپان های نامرغوب در ایران سبب شدند تا یک دل مشغولی بزرگ برای خریدارن ایجاد شود و آن دل مشغولی این است که بعد از مدتی محصول خریده شده بوی نامطبوع از آن به مشام خواهد رسید و به حدی آزاردهنده می شود که تنها راه خلاصی از آن بوی نامطبوع، دور انداختن آن خواهد بود. پس عقل حکم می کند برای خرید محصولی که از نئوپان ساخته می شود به مرغوبیت آن و بخصوص شرکت سازنده ی آن توجه کنیم تا درگیر این بوی ناخوشایند نشویم.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :