توضیحات:

 • به نام خدا

  1. روکش ام دی اف سینکرونایز:

  پبهترین نوع روکش همین ام دی اف سینکرونایز است. این روکش ام دی اف حالت تاری و پودی دارد که علاوه بر چشم نواز بودن ضد خش و مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوربت نیز می باشد.

  2. روکش ام دی اف هایگلاس:

   این روکش بیشتر در وسایلی همچون کابینت هایگلاس استفاده می شود. چون جدای بر جنبه کاربردی بیشتر از لحاظ بصری مورد توجه قرار گرفته است. این روکش ها بسیار براق هستند به طوری که شباهت های زیادی با شیشه دارند. اما متاسفانه ام دی اف هایگلاس معمولا ضد خش نیست و در برند های بزرگ آن مانند هایگلاس تُرک AGT ضد خش هستند که آن هم بسیار گران قیمت است.

  3. روکش ام دی اف وکیوم یا ممبران: 

  این روکش ها با استفاده از دستگاه خلا پرس وکیوم بر روی ورق ام دی اف خام چسبانده خواهند شد که در صنعت کاربرد های متنوعی دارد و مانند روکش های سینکرونایز ضد خش هستند. اما ام دی اف وکیوم مقاومت خوبی دربرابر حرارت ندارد و در مواجه با گرما درز و پیوند آن با ام دی اف خام باز خواهد شد.

  اشتباه نکنید؛ ملامینه ام دی اف نیست!

  باور نادرستی که به تازگی توسط سودجویان در بین مردم جا افتاده است این است که ملامینه همان ام دی اف است. باید بگوییم اصلا این طور نیست. ملامینه در اصل همان نئوپان است که روی آن روکش ام دی اف پرس می شود. اما شما با چه روشی می توانید ام دی اف را از ملامینه شناسایی کنید؟ حقیقت این است که شناسایی محصولات روکش شده‌ی ام دی اف از نئوپان و ملامینه، کار چندان آسانی نیست و تنها افراد حرفه ای که مویی در آسیاب سفید کرده اند، قادر به این کار هستند. 


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :