توضیحات:

 • به نام خدا

   کابینت های ام دی اف دارای درجه بندی و کیفیت های متنوعی می باشد. این نوع از کابینت ها بعد از نصب و استفاده باید درست نگهداری شوند تا از آسیب های احتمالی در امان باشند.
  یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از کابینت های ام دی اف اتفاق می افتد، سوسک زدن کابینت می باشد. طرح این موضوع بسیار مهم است که کابینت ها نمی توانند به خودی خود موجب سوسک زدن شوند و آن چه باعث این اتفاق می شود شرایط نگهداری نادرست از کابینت می باشد. 

  چرا کابینت سوسک میزند؟

  کابینت هایی که دارای رطوبت و نم می باشند، می توانند علاوه بر سوسک مامن بسیاری از حشرات و قارچ ها باشند. این نوع از حشرات عموما مکان های نم دار و مرطوب را برای تولید مثل انتخاب می کنند. در صورت نم دار شدن و باد کردن کابینت های ام دی اف بهترین گزینه برای جلوگیری از رویش و تولید مثل قارچ ها و سوسک ها این می باشد که نسبت به تعمیر این نوع از آسیب دیدگی ها در اولین فرصت اقدام شود. با اینکار اجازه تکثیر به این حشرات داده نخواهد شد.
  یکی دیگر از عواملی که باعث خواهد شد سوسک ها در محل هایی مانند کابینت تخم گذاری کنند بهداشت ضعیف آن ناحیه خواهد بود.به همین دلیل تمیز نگه داشتن این محیط مخصوصا درون و بیرون کابینت ها نیز یکی از راه های جلوگیری از تکثیر سوسک ها می باشد.

  چگونه سوسک های کابینت را از بین ببریم

  در صورتی که کابینت های آشپزخانه محل تکثیر سوسک و دیگر حشرات شوند می توان با روش های متعددی آن ها را از بین برد. یکی از این روش ها استفاده از اسپری ها و حشره کش ها است که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت استفاده از این اسپری ها باید توجه نمود که افراد خردسال و بزرگسال در معرض اینگونه مواد شیمیایی قرار نگیرند.
  روش دیگر برای جلوگیری از تکثیر بیشتر سوسک ها می تواند تعمیر کابینت های نم دار و آسیب دیده باشد. در کنار این موضوع باید تلاش شود نظافت منزل و آشپزخانه به طور مرتب رعایت شود. این موضوع نقش بسزایی در کنترل تکثیر سوسک ها خواهد داشت. ضد عفونی کردن محل های مورد نظر باعث می شود که سوسک های جدید تخم گذاری نکنند.
  وجود دستگاه های جدیدی به بازار که باعث می شوند انواع حشرات از خانه دور شوند در از بین بردن این نوع از حشرات بسیار کاربردی بوده است. انواعی از ترکیب های شیمیایی برای حشراتی مانند موریانه های کابینت و کمد دیواری استفاده می شوند. از این خمیر ها می توان در محل هایی نزدیک تجمع موریانه ها و حشرات دیگر استفاده کرد. این مواد باعث از بین رفتن بسیاری از آن ها خواهد شد. در استفاده از این نوع خمیر ها نیز مانند حشره کش ها باید دقت نمود که در دسترس خردسالان و کودکان قرار نگیرند.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :