توضیحات:

 • به نام خدا

   فرمیکا یا به اختصار HPL یک کلمه ی اسپانیایی می باشد که بیان کننده ی نوعی از فراورده های چوبی است با لایه های متفاوت ، تشکیل شده از کاغذ ، کارتن چوب و . . . که در حرارت و فشار بالا به یک دیگر چسبیده شده و یک سطح صاف و کاربردی مانند چوب به وجود می آورد .یک تخته ی فرمیکا می تواند شامل ورقه های رنگی یا تزیینی که به رنگ های رزین و ملامین آغشته است ، بشود . این نوع از فراورده های چوبی در ایران و در شهرک های صنعتی چوبی ساخته و تولید می شود و هم از کشور های دیگر نظیر چین ، هند ، ترکیه و . . . به ایران وارد می شود . خصوصیات این روکش های فرمیکا به شرح زیر است :

  • این روکش ها از مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت و حرارت بر خوردارند و در مواجه شدن با آن ها دچار تورم و ترک خوردگی نمی شوند . 

  • تا 180 درجه ی سانتی گراد دما را تحمل می کنند و اثاری از خرابی بر روی خود نمایش نمی دهند .

  • مانند چوب خالص نیست از این رو هزینه های ساخت لوازم چوبی با این الیاف های فرومیکا ، کاهش قیمت را مشاهده خواهیم کرد . هم چنین به دلیل اینکه در ساخت این نوع از روکش ها از چسب رزین فنولیک استفاده می شود ، در برابر جریان های برق مقاومت بوده و عایق جریان الکتریسته خواهد بود . ولی از طرف دیگر به دلیل استفاده از این چسب در این روکش ها ، سطح تخته در مقابل اسید ها بسیار ضعیف و آسیب پذیر خواهد بود .


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :