توضیحات:

 • به نام خدا

  به دلیل حس گرما و زیبایی و جذابیت بصری که این کفپوش از آن برخوردار است بی شک هر فردی را وسوسه می کند تا برای فرش کردن خانه یا محل کار خود از آن استفاده نماید. در واقع انتخاب کفپوش مناسبی که هم از جنبه زیبایی شناسی و هم از لحاظ کیفیت و طول عمر مفید دارای اولویت و برتری های فراوانی است از اساسی ترین نکات در دکوراسیون داخلی است. نوع متریال، رنگ، بافت و طرح کفپوش بی شک بر دیگر المان های دکوراسیون تاثیر گذار خواهد بود. اگر بخواهیم شفاف تر در خصوص این مطلب توضیح دهیم باید بگوییم به طور مثال اگر از متریال هایی مانند سنگ، سرامیک برای پوشش دادن کف استفاده می کنید نوع دکوراسیون و اجزای آن متفاوت خواهد بود و قطعا دارای محدودیت هایی در اجرا و هارمونی ها وجود خواهد داشت. در مقابل زمانی که از پارکت استفاده می شود به دلیل تنوع در طرح و رنگ امکان طراحی و چیدمان های بسیار متفاوتی وجود خواهد داشت. گونه های مختلف از قبیل گردو، بلوط، جاتوبا، هیکوری، راش، مربائو و … که با استفاده از فینیشینگ های مختلف از رنگ های مختلفی برخوردار خواهند شد از دلایل محبوبیت آن در میان آرشیتکت ها و سازندگان است. تنوع گونه های چوب پارکت الهام بخش سبک های مختلف دکوراتیو است که در واقع یکی از اصلی ترین المان ها در دکوراسیون است.


  پارکت Solid یا Engineered ؟
  شاید برای برخی از افرادی که به تازگی به حوزه ی چوب و پارکت ورود پیدا کرده اند تمام پارکت ها با یکدیگر یکسان هستند. اما باید گفت کفپوش چوبی های مختلف در ظاهر با یکدیگر یکسان هستند اما دسته بندی متفاوتی دارند. پارکت به دو دسته کلی تقسیم می شوند که شامل Solid و Engineered می شود. پارکت Solid یا یک تکه قطعه ای بدون هیچ برش و لایه ای است که دارای استحکام و دوام فوق العاده ای است به طوری که بدون هیچ گونه آسیبی امکان بارها ساب خوردن را داراد. در مقابل پارکت Engineered از چند لایه چوب طبیعی ساخته می شود. در واقع لایه های پارکت با فشار زیادی به یکدیگر چسبانده می شوند و به طور گسترده ای در مقابل تاب برداشتن و باد کردگی دارای مقاومت است.
  یکی از ویژگی های بی نظیر پارکت های چند لایه این واقعیت است که در مقابل نیروهای افقی و عمودی مقاومت می کنند و همچنین حرکات طبیعی چوب را محدود می نمایند. بنابراین بسیار مناسب حتی برای مکان هایی که دارای رطوبت است خواهد بود. مطابق نظر کارشناسان این امر به منظور پوشش طبقات زیرین و همکف و همچنین آپارتمان هایی که زیر ساخت آنها بتنی است پارکت چند لایه پیشنهاد می شود. یکی از نکاتی که در خصوص پارکت چند لایه باید گفت این واقعیت است که در مقایسه با پارکت Solid امکان ساب زدن سطح آن به دفعات محدود خواهد بود که برخی آن را نقص می دانند.
  پارکت گردو یکی از گزینه هایی است که علاقه مندان به پارکت را به خود جذب می نماید. این گونه دارای رنگ بسیار عمیقی است و جذابیت فراوانی را برای مکان های مختلف به وجود می آورد و با طیف وسیعی از سلایق سنخیت و هماهنگی خواهد داشت. گونه ی دیگر چوبی که افراد زیادی به آن علاقه مند هستند بلوط است که هماهنگی با بسیاری از دکوراسیون ها دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :