توضیحات:

 • به نام خدا

  فینیش فویل چیست؟

  فینیش فویل به کاغذ های آغشته به رنگ و لاک اطلاق می شود که برای تولید سطوح مبلمان، پنل ها، پروفایل های نواری، پنل درب، قالب ام دی اف و ایجاد حاشیه کاربرد دارند. اساس این روکش ها، کاغذ هایی با کیفیت بالا است تا پس از خشک شدن جرم خود را از دست ندهند. ویژگی اصلی این دسته از کاغذ ها گراماژ ( معیار انتخاب کاغذ ) بسیار پایین آنها می باشد. همچنین شفافیت مناسب و استحکام زیاد نیز در انتخاب کاغذ دخیل هستند.
  فینیش فویل به همراه دکور چوبی، فویل هایی با کیفیت بالا را تشکیل می دهند. این کاغذ مخصوص حین پروسه ساخت، آغشته به لاک و رنگ می شود و سطح آن مرحله به مرحله درخشان تر می گردد. این کاغذ ها با استفاده از محلول های آبی چاپ می شوند و لاک در آنها با استفاده از سیستم نور فرابنفش خشک می شود.

  از این محصول برای طراحی موارد زیر استفاده می شود:
  - چوب واقعی و ایجاد دکورهای فانتزی
  - ساختار های سطحی که نیاز به جلوه طبیعی دارند
  - چاپ کردن سطح
  محصول نهایی این روکش ها در ساخت مبلمان و طراحی داخلی بکار می رود. همچنین می توان از فینیش فویل ها در پوشش مستقیم صفحات ام دی اف، پلی وود و صفحات ساختمانی سبک وزن استفاده کرد. برای اینکه از این فویل ها بر روی سطوح مختلف استفاده شود از چسب های PVAC استفاده می کنند. البته به دلیل اینکه گراماژ کاغذ بسیار پایین است، باید مقدار چسب را بر روی دستگاه روکش دهی و با چند بار آزمایش کردن بدست آورد. برای اینکه چسب از اطراف بیرون نزند، معمولا از مقادیر کم شروع کرده و رفته رفته مقدار لازم را بدست می آورند. از این فویل می توان برای روکش کردن سطوح نا پیوسته نیز استفاده کرد. در این حالت نمی توان از چسب های PVAC استفاده نمود و نیاز به نوع پیچیده ای از چسب است. این چسب ها معمولا بر پایه پلی اورتان یا پلی اولفرین هستند. این پروسه به شرایطی مانند زمان پرس کردن، دما و قدرت پرس کردن نیز وابسته است. معمولا دمای فرایند پرس بین 70 تا 160 سانتیگراد می باشد. زمان پرس به نوع لاک، چسب و مدت خشک شدن بستگی دارد. به صورت کلی می توان از این روکش ها در سطوح صاف، لمینت، براق و خیلی (اولترا) براق استفاده کرد.
  وزن کاغذ 80 گرم بر سانتیمتر مکعب است. این فویل ها در عرض 30-140 سانتیمتر عرضه می شوند. نوع لاک نیز معمولا از اکریلات های پایه uv (فرا بنفش) است. قطر داخلی این فویل ها معمولا از 76 تا 150 میلیمتر می باشد و قطر خارجی بستگی به سفارش مشتری دارد.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :