توضیحات:

 • به نام خدا

  MDF 3 میل در صنعت ساخت کابینت، کمد، کابینت، فایل و .... کاربرد دارد. این روکش به صورت کاغذی و یا فویل کاغذی است که در اصطلاح تجاری به آن لترون (Letron) هم گفته می شود. لترون (Letron) اولین بار در سال 1963 توسط شخصی به نام لترون در کشور آلمان اختراع شد و به همین دلیل این نام گرفت.

  این روکش ها دارای زیبایی خاص و منحصر به فردی هستند که شرکت تولید کننده با طراحی نقوش و با رنگ آمیزی های زیبا آنها را وارد بازار می کند که علاوه بر جنبه کاربردی، به عنوان روکش های تزئینی و دکوراتیو هم شناخته شده اند. زمانی که از لترون (Letron) برای رنگكاري هاي دقيق و ظريف در پوشش سطح MDF و زيرسازي رنگ استفاده می شود، نوع بدون رنگ و طرح آنها مناسب تر است. در واقع این روکش ها به دو صورت طرحدار و ساده و صاف در بازار موجود هستند. همچنین نوع طرحدار هم می تواند به صورت برجسته با نقش رگه هاي چوب باشد.

       قیمت MDF 3 میل

   

  این نوع روکش نسبت به سایر روکش ها ارزان قیمت تر است. با این وجود قیمت های متفاوتی در بازار دارد. طراحی هایی که بر روی این روکش انجام می شود، بر روی قیمت هم نقش دارد. عموما نوع ساده و بدون نقش ارزان قیمت تر هستند.

         ویژگی های MDF 3 میل

   مقاومت زیادی در مقابل حرارت و رطوبت ندارد. در زمان برخورد با اجسام سنگین هم ممکن است دچار خش و سایش شود. بنابراین به مراقبت نیاز دارند. همچنین ضخامت و نازکی روکش هم در تعیین قیمت نقش دارد. به هر اندازه ضخامت بیشتری داشته باشد، قیمت آن افزایش می یابد.

          ابعاد MDF 3 میل

  این روکش ها در سایز استاندارد در بازار عرضه می شود. اغلب شرکت های تولید کننده این روکش را طبق استانداردترین طبقه بندی معمولا به دو صورت عرضه می کنند: ام دی اف های با ضخامت (برای مثال 3 تا 10 میل)  و ام دی اف های نازک و ورق های ام دی اف با ضخامت بالاتر از آن که معمولا با نام ام دی اف ضخیم نامیده می شود.

  در حال حاضر MDF 3 میل در ابعاد 183 در 244 (cm) و با انواع رنگ ها عرضه می شود. برخی از تولیدکننده ها این روکش را با ضخامت بیشتری تولید می کنند که هر چه ضخامت آن بیشتر باشد، استحکام روکش افزایش می یابد. به همین دلیل برای محصولاتی که به مقاومت و استحکام بیشتری نیاز دارند، از نوع با ضخامت بیشتر استفاده می شود. مبلمان، کابینت های آشپزخانه به نوع ضخیم آن نیاز دارند.

  نوع نازک این روکش ها به دلیل استحکام کمی که دارند، اغلب برای روکش کاری و کفپوش ساختمان کاربرد دارد. برای این کار از همان ابعاد استاندارد  183*244 استفاده می شود.

   

         مزایای روکش MDF 3 میل

  -          برای زیبایی مبلمان و سایر وسایل منزل کاربرد دارد.

  -          این روکش اگر چه نازک و شکننده است، اما می تواند تا حدودی هم به عنوان یک محافظ و نگهدارنده عمل کند.


 • تهیه و تنظیم توسط صالح چوب
  تماس : 03133314125
  انتشار مطلب در :